Podporujeme (CSR projekty)

Srdcerváči

srdcervaci

Společnost ManpowerGroup již několik let podporuje NFOZP, Nadační fond pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením. www.nfozp.cz.

Jedním z osvětových a fundraisingových projektů NFOZP je projekt Srdcerváči.

Každý rok v září Srdcerváči představují nové tváře projektu, které pomáhají svými příběhy šířit informace a problematiku zaměstnávání osob se zdravotním postižením, a zároveň spouští srdcerváčský katalog dárků a zážitků, díky kterému nadační fond získává prostředky pro své další fungování.

rveme-se-web

Letošní příběhy se vztahují k lidem z pomáhajících profesí:

Daniel Kafka, do roku 2012 detektiv, kriminalista a policista v terénu, s pistolí za pasem. Něco jako komisař Moulin, chlap jak hora, honil lumpy, a pak se jel jen tak ve svém volnu projet na motorce. A domů se vrátil na vozíku, s paraplegií dolních končetin.

Martina Veverková, narodila se s dětskou mozkovou obrnou a přes svůj handicap studuje dvě vysoké školy, psychologii a fotografii.

Marcel Hasch, gynekolog a genetik. Od roku 2012 trpí syndromem vyhoření. Rád by se vrátil ke své původní profesi, prenatální diagnostice.

Jiří Vaňásek, právník, náměstek na ministerstvu. V 17 letech mu do života vstoupila lupénka, onemocnění, které může postihovat kromě pokožky také nehty, klouby a vnitřní orgány.

Nejsilnějším příběhem roku 2016 je šťastný příběh Stanislava Vajdy. Voják, táta tří dětí, který bojuje se závažným onkologickým onemocněním, rakovinou lymfatických uzlin. V září 2016, kdy projekt Srdcerváči startoval, měl Standa jediný osobní cíl: dožít se Vánoc a nového roku 2017. Lékařské prognózy nebyly dobré a výhled do budoucnosti žádný.

V prosinci měl najednou Standa kontrolní CT čisté. Žádný nádor. Zázrak? “(…) Jde o spontánní regresi, řekněme pokračování efektu už proběhlé léčby, byť se ze začátku zdála neúčinná. I to občas vídáme,“ hodnotí totální obrat v prognóze pacienta Jana Prausová, předsedkyně výboru České onkologické společnosti JEP.

(…) Přiznávám, že jsem si před rakovinou nevážil pořádně ničeho, přitom jsem měl skvělou práci, fyzickou kondici, skvělou ženu, děti a výborné kamarády, ale bral jsem to jako naprostou samozřejmost. A nikdy jsem se nezamýšlel nad tím, jak dobře se vlastně mám. (…) Před pár týdny jsem jel na kontrolní vyšetření a s napětím čekal, jak nádor v plicích roste a kolik mi zbývá ještě týdnů či dní s blízkými. (…) A proto v tomto krásném předvánočním čase vám všem píšu: Nikdy se nevzdávejte, bojujte a hlavně nezapomínejte na to, že nejste na světe sami. (…)” ze Srdcerváčského deníku Standy Vajdy

www.srdcervaci.cz

Jak Srdcerváče ManpowerGroup podporuje?

Ze Srdcerváčského katalogu z kolekce Original by Srdcerváči jsme vybrali vánoční dárky pro naše obchodní partnery: http://www.srdcervaci.cz/original-by-srdcervaci

Například skvělou čokoládu kompletovali lidé, kteří se narodili s nějakým handicapem, či se dostali do mimořádně těžké životní situace, a stejně jako my stojí o to pracovat a nezávisle žít.

Dobrovolníci z ManpowerGroup (Lucie Krčmová, Michal Vaniš, Martin Šimon) pomohli Srdcerváčům rozdávat letáky a placky na zářijovém benefičním zápase AC Sparta Praha.

Poskytujeme personální poradenství klientům NFOZP a snažíme se pomoci jim uplatnit se na trhu práce.

srdcervaci