Zaměstnat cizince může být jednoduché

Zaměstnat cizince může být jednoduché

1. 1. 2023

Novinka v náboru cizinců – nabíráme zkušené a motivované řidiče kamionu v Kazachstánu

Cesta do Kazachstánu je pro naše klienty čerstvě otevřená. Na konci roku 2022 jsme úspěšně spustili nábory a testování kandidátů přímo v Kazachstánu a první kandidáty již máme ve vízovém procesu.  V místě náboru si pronajímáme testovací kamion i autodrom a prakticky testujeme dovednosti každého kandidáta. Naši klienti se mohou testování zúčastnit osobně nebo od nás obdrží kompletní videozáznamy. Podívejte se na krátký sestřih záznamu.

 

Náš skvělý kolega Illia má praktické testy v malíku. Otestovat ale všechny zájemce v -20 stupních Celsia, to chce kuráž! Jeli byste na autodrom s námi, nebo byste se raději v teple podívali na záznam?

Další nábory přímo v Kazachstánu máme naplánovány na příští měsíce.
Chcete se dozvědět další podrobnosti? Domluvte si s námi schůzku!


Veronika Harmadyová, BTS Delivery Manager & Visa Lead International Hiring
[email protected]
+420 731 412 537

 

 

Mnoho firem, které zaměstnávají cizince, se musí vyznat v legislativě, řešit víza a další nemalé množství kroků, aby bylo vše legální a v pořádku. Dvojnásobně to platí, když země původu pracovníků leží mimo území Evropské unie. V ManpowerGroup máme mezinárodní tým specialistů, který našim klientům pomáhá zjednodušit zaměstnávání cizinců. Jak? Pojďme se na to podívat.

Zaměstnanci ze zemí Evropské unie

Zprostředkováváme zaměstnání cizinců jak do kmenového stavu firmy, tak formou agenturního zaměstnávání, kdy klient získá i tolik žádanou flexibilitu. Zaměstnat pracovníky z Evropské unie je jednodušší než pracovníky mimo ni, ale rozhodně i tak vyřešení všech formalit zabere mnoho času a energie. Našim klientům pomáháme s procesem splnění informační povinnosti vůči Úřadu práce při nástupu cizince do zaměstnání, a také při ukončení zaměstnání cizince. Poskytujeme komplexní poradenství a podporu.

Zaměstnanci ze zemí mimo Evropskou unii

Pokud máte zkušenosti s tím, že vaše pracovní síla pochází ze zemí, které leží mimo Evropskou unii, jistě víte, jak složité a časově náročné vyřizování vás čeká. I v této chvíli vám dokážeme ulehčit práci. Naše služby nekončí pouhým zprostředkováním zaměstnávání. Našim klientům pomáháme s vyřízením celé řady vízových aktivit.

Co spoluprací s námi získáte?

Pomůžeme vám zajistit, aby měl kandidát před nástupem do vaší společnosti v České republice všechny potřebné dokumenty pro nástup do zaměstnání. Neustále sledujeme novinky v oblasti zaměstnávání cizinců a zaměstnavatele informujeme o výjimkách a změnách zákona. Zajistíme, aby byl každý kandidát informován o svých povinnostech vůči zaměstnavateli, cizinecké policii, úřadům MV ČR a dalším úřadům, které souvisí se vstupem a pobytem cizinců na našem území. Často doprovázíme zaměstnance při první návštěvě na cizineckou policii nebo na odbor azylové a migrační politiky MVČR, abychom zajistili hladký průběh registrace pracovníka po příjezdu a dokončení procesu povolení k pobytu. Naším cílem je, aby k vám kandidát nastoupil v nejkratším možném termínu, samozřejmě dle platné legislativy.

S naší pomocí uspoříte náklady, jak finanční, tak časové, které jsou běžné při vyřizování záležitostí spojených se zaměstnáváním cizinců. Pomůžeme vám s celým procesem relokace a vaše HR oddělení se může věnovat své běžné agendě. S námi získáte jistotu, že budete mít splněny veškeré povinnosti vůči státním institucím.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat. Těšíme se na spolupráci!

Oldřich Lang

VISA Team Leader
[email protected]