Diskusního pořadu Káva o čtvrté se zúčastnila Lenka Vokáčová, naše manažerka pro sociální odpovědnost. Společně s Terezou Stýblovou se věnovaly tématu Máme se bát o práci?

K úvodní otázce, o co se vlastně jedná, když se řekne sociální odpovědnost dodává Lenka Vokáčová, že “kromě toho, že jsou společnosti, obchodní firmy a chtějí dosahovat zisku, tak jejich odpovědnost spočívá v odpovědnosti vůči životnímu prostředí, vůči lidem, které zaměstnává i dodavatelským systémům. A právě proto bude v budoucnu potřeba zpracovávat i tzv. ESG reporting.”

K pomalému rozjezdu a lehkému váhání zaměstnavatelů na začátku roku 2023 doplňuje: “Výhled na první kvartál je takový, že více než 50 % zaměstnavatelů je ve fázi, ve které jsou velmi opatrní a vyčkávají, co se bude dít na trhu práce, zda přijde či nepřijde ekonomická recese, a jak se bude vyvíjet celková situace. V rámci našeho průzkumu vyšlo, že pětina firem plánuje nabírat zaměstnance a další pětina, sice neplánuje nějaké velké propouštění, ale pokud zaměstnanci odejdou, tak je v tuto chvíli nechtějí nahrazovat.”

🎙️ Plnou verzi rozhovoru si pusťte na webu Můj rozhlas. 🎙️

Přihlaste se do našeho newsletteru.